StarTech FAN4EXT12 12 4 Pin Fan Power Extension Cable M F
Item No.: N82E16812200961
Product Name: StarTech FAN4EXT12 12 4 Pin Fan Power Extension Cable M F
Brand: STARTECH | UPC: FAN4EXT12
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
StarTech FAN4EXT12 12 4 Pin Fan Power Extension Cable - M/F M-F Type: Extension Cables Type: Cable Connectors Color: Multi-Color Connector Number: 2 Specifications: Cable Jacket Type: PVC - Polyvinyl Chloride Cable Length: 12 in [304.8 mm] Carton Quantity: 500 Connector A: 1 - Molex Fan (4 pin; PWM) Male Connector B: 1 - Molex Fan (4 pin; PWM) Female Product Height: 0.31 in [8 mm] Product Length: 12.01 in [305 mm] Product Weight: 0.14 oz [4 g] Shipping (Package) Weight: 0.02 lb [0.01 kg] Wire Gauge: 28 AWG Electrical Outlet Plug Type: Plug Type “A� (USA, Canada, Mexico, Japan)