IOGEAR GPAC3C12 Black GearPower USB C Car Charger
Item No.: 9SIA91N4GH7658
Product Name: IOGEAR GPAC3C12 Black GearPower USB C Car Charger
Brand: IOGEAR | UPC: GPAC3C12
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
IOGEAR GPAC3C12 Black GearPower USB-C Car Charger Type: Car Charger Compatible Phone Manufacturer: Universal Output Volt: +5VDC Output (x2) Output Amp: USB-C: 3A Output, USB Type-A: 1A Output Support Volt: 12VDC Features: USB-C (5V 3A) output allows charging of USB-C tablets and/or smartphones Compact design plugs into any 12V vehicle lighter socket or power port Additional 5V 1A USB charging port Charges most USB compatible mobile devices