Canon Rebel SL1 8575B055 Black Digital SLR Camera with 18 55mm and 75 300mm Lenses
Item No.: 9SIV00C4A42462
Product Name: Canon Rebel SL1 8575B055 Black Digital SLR Camera with 18 55mm and 75 300mm Lenses
Brand: Canon | UPC: 8575B055
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Canon Rebel SL1 8575B055 Black 18.0 MP Digital SLR Camera with 18-55mm and 75-300mm Lenses Image Sensor: CMOS Image Sensor Size: Approx. 22.3mm x 14.9mm (APS-C) Image Processor: DIGIC 5 LCD: 3.0 1040K Touch Max. Recording Resolution: 1920 x 1080 ISO Sensitivity: Manual setting range of ISO 100-12800, expansion to ISO 25600 Auto, ISO 100-6400 (in whole-stop increments) Lens Mount: Canon EF Mount Series: EOS