Transcend SSD HDD Upgrade Kit Shock absorbing USB 3.0 SATA adapter TS0GSJ25CK3
Item No.: 2WA-0007-00020
Product Name: Transcend SSD HDD Upgrade Kit Shock absorbing USB 3.0 SATA adapter TS0GSJ25CK3
Brand: Transcend | UPC: TS0GSJ25CK3
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Transcend SSD HDD Upgrade Kit Shock absorbing USB 3.0 SATA adapter TS0GSJ25CK3 Dimensions: 0.74 x 5.10 x 3.18 Specifications: Operating Temperature: 0 (32) to 70 degree C (158 degree F) Certificates: CE, FCC, BSMI Note: The enclosure is suitable for 2.5 inch HDD or SSD up to 9.5 mm in height. Type: Enclosure Power: DC 5V Weight: 3.80 oz. Package Contents: StoreJet 25CK3 enclosure, USB cable, 7mm to 9.5mm spacer, PH1 screwdriver, M2 mounting screws