CyberPower PDU30BT10F10R Basic 1U Power Distribution Units
Item No.: 9SIA7HN50H1052
Product Name: CyberPower PDU30BT10F10R Basic 1U Power Distribution Units
Brand: CyberPower | UPC: PDU30BT10F10R
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU30BT10F10R Basic 1U 120V 30A 12 ft Power Distribution Units Style: Rackmount, Vertical Rackmount, Under-Counter Certifications: UL60950_1 certified by ETL (USA), CSA C22.2 (Canada) Input Voltage: 120V Regulatory Derated Input Current: 24A Input Connector(s): NEMA L5-30P Output Connector(s): 20 NEMA 5-20R Overload Protection: 20A x 2 Dimensions: 17.5 x 1.75 x 2.25