CyberPower Switched PDU RM 1U PDU20SWT8FNET 20A 8 Outlet
Item No.: 9SIA0ZX0TN9865
Product Name: CyberPower Switched PDU RM 1U PDU20SWT8FNET 20A 8 Outlet
Brand: CyberPower | UPC: PDU20SWT8FNET
Facebook
Product Description:
CyberPower Switched PDU RM 1U PDU20SWT8FNET 20A 8-Outlet Style: Rackmount Certifications: UL60950_1 , CSA C22.2, FCC Class A ROHS: Yes Input Voltage: 100Vac - 120Vac Input Frequency: 50/60 Hz Input Connector(s): NEMA L5-20P Output Connector(s): 8 x NEMA 5-20R Overload Protection: 20A (Derated 16A)