CyberPower PDU20BT10R Basic 1U PDU
Item No.: 9SIA98C3RC5290
Product Name: CyberPower PDU20BT10R Basic 1U PDU
Brand: CyberPower | UPC: PDU20BT10R
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU20BT10R Basic 1U 120V 20A 15 ft PDU Style: Rackmount, Vertical Rackmount, Under-Counter Certifications: UL1363 certified by ETL (USA), CSA C22.2 (Canada) Input Voltage: 120V Input Frequency: 50Hz / 60Hz Output Connector(s): 10 NEMA 5-20R Overload Protection: 20A Features: CyberPower Basic PDU20BT10R 10-Outlets PDU - 10 x NEMA 5-20R - 1URack-mountable, Vertical Rackmount Dimensions: 17.5 x 1.75 x 1.5