CyberPower Switched PDU RM 2U PDU30SWT16FNET 30A 16 Outlet
Item No.: 9SIA7HN50H8376
Product Name: CyberPower Switched PDU RM 2U PDU30SWT16FNET 30A 16 Outlet
Brand: CyberPower | UPC: PDU30SWT16FNET
Facebook
Product Description:
CyberPower Switched PDU RM 2U PDU30SWT16FNET 30A 16-Outlet Style: Rackmount, Under-Counter Certifications: UL60950_1, CSA C22.2, FCC Class A ROHS: Yes Input Voltage: 100Vac - 120Vac Input Frequency: 50/60 Hz Input Connector(s): NEMA L5-30P Output Connector(s): 16 x NEMA 5-20R Overload Protection: 30A (Derated 24A)