CyberPower Basic PDU20BVHVIEC38F 38 Outlets PDU
Item No.: 9SIA24G0P79806
Product Name: CyberPower Basic PDU20BVHVIEC38F 38 Outlets PDU
Brand: CyberPower | UPC: PDU20BVHVIEC38F
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU20BVHVIEC38F Basic 0U 200V/230V 20A 10 ft PDU Style: Vertical Input Voltage: 200V/230V Input Frequency: 50/60 Hz Regulatory Derated Input Current: 16A Input Connector(s): IEC-320 C20 Output Connector(s): 8(C19)+30(C13) Overload Protection: 16A Features: 38 IEC-320 (8-C19 and 30-C13) output receptacles Single IEC-320 C20 plug 20-amp electrical capacity with circuit breaker 200/230V AC - 50/60Hz 70 0U vertical rack mount Rugged, industrial-grade metal housing 10-ft. power cord