CyberPower PDU30BVHVT32F Basic 32 Outlet Power Distribution Unit
Item No.: 9SIA7GS4V89592
Product Name: CyberPower PDU30BVHVT32F Basic 32 Outlet Power Distribution Unit
Brand: CyberPower | UPC: PDU30BVHVT32F
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU30BVHVT32F Basic 200 V AC - 230 V AC 10 ft 32-Outlet Power Distribution Unit Style: 8 x IEC 60320 C19 24 x IEC 60320 C13 Input Voltage: 200 V AC - 230 V AC Input Frequency: 50 Hz Output Frequency: 50 Hz Features: The CyberPower 32-outlet (32 Front) 0U vertical rack mount basic power distribution unit (PDU30BVHVT32F) provides 200/230V 30A output. It distributes power to 32 IEC-320 (8-C19 and 24-C13) receptacles from a single NEMA L6-30P twist lock plug, with unfiltered electrical pass-through. Designed for datacenters and other electrically demanding applications, this unit has a rugged, industrial-grade metal housing and a 10-foot AC power cord. It supports vertical, horizontal and wall mount installation, includes a cord retention tray and is ETL/RoHS certified. Parts: Lifetime limited Labor: Lifetime limited