CyberPower PDU20BVHVT24F Basic 24 Outlet Power Distribution Unit
Item No.: 9SIA8H53173768
Product Name: CyberPower PDU20BVHVT24F Basic 24 Outlet Power Distribution Unit
Brand: CyberPower | UPC: PDU20BVHVT24F
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU20BVHVT24F Basic 200 V AC - 230 V AC 10 ft 24-Outlet Power Distribution Unit Input Voltage: 200 V AC - 230 V AC Output Frequency: 50 Hz Features: Input Receptacles: NEMA L6-20P Output Receptacles: 4 x IEC 60320 C19 20 x IEC 60320 C13 Protection Type: Overload Protection Form Factor: Zero U Vertical Rackmount The CyberPower 24-outlet (24 Front) 0U vertical rack mount basic power distribution unit (PDU20BVHVT24F) provides 200/230V 20A output. It distributes power to 24 IEC-320 (4-C19 and 20-C13) receptacles from a single NEMA L6-20P twist lock plug, with unfiltered electrical pass-through. Designed for datacenters and other electrically demanding applications, this unit has a rugged, industrial-grade metal housing and a 10-foot AC power cord. t supports vertical, horizontal and wall mount installation, includes a cord retention tray and is ETL/RoHS certified. A lifetime warranty ensures that this PDU is...