CyberPower Metered PDU30MVT24F 24 Outlets PDU
Item No.: 9SIA8H53174188
Product Name: CyberPower Metered PDU30MVT24F 24 Outlets PDU
Brand: CyberPower | UPC: PDU30MVT24F
Facebook
Product Description:
CyberPower Metered PDU30MVT24F 24-Outlets PDU Style: Vertical Input Voltage: 120V Input Frequency: 50/60 Hz Regulatory Derated Input Current: 24A Input Connector(s): NEMA L5-30P Output Connector(s): 24 x NEMA 5-20R Overload Protection: 20A x 2 Features: 24 NEMA 5-20R (24 Front) output receptacles Single NEMA L5-30P twist lock plug 30-amp electrical capacity with dual 20-amp circuit breakers 120V AC - 50/60Hz 2 Front LCDs for real-time load monitoring 60 0U vertical rack mount Rugged, industrial-grade metal housing 10-ft. power cord