CyberPower PDU30BHVT12R Basic 1U Power Distribution Units
Item No.: 9SIABHV4EH5554
Product Name: CyberPower PDU30BHVT12R Basic 1U Power Distribution Units
Brand: CyberPower | UPC: PDU30BHVT12R
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
CyberPower PDU30BHVT12R Basic 1U 200V/230V 30A 10 ft Power Distribution Units Style: Rackmount, Vertical Rackmount, Under-Counter Certifications: UL60950_1 certified by ETL (USA), CSA C22.2 (Canada) Input Voltage: 200V / 230V Regulatory Derated Input Current: 24A Input Connector(s): NEMA L6-30P Output Connector(s): 12 IEC-320 C13 Overload Protection: 16A x 2 Features: Input Receptacles: NEMA L6-30POutput Receptacles: 12 x IEC 60320 C13Protection Type: Overload ProtectionInput Voltage: 200 V AC,208 V AC,230 V ACOutput Voltage: 200 V AC,208 V AC,230 V ACForm Factor: Rack-mountable,Vertical RackmountRack Height: 1UHeight: 1.8 (44.5 mm)Width: 17.5 (444.5 mm)Depth: 1.5 (38.1 mm)Weight (Approximate): 2.02 kgPackage Contents: Basic PDU30BHVT12R 12-Outlets PDUCord Retention TrayGreen Compliant: YesGreen Compliance Certificate/Authority: RoHSLimited Warranty: Lifetime