Tripp Lite PDUMNV20HV Monitored PDU
Item No.: 9SIA1K03VU8035
Product Name: Tripp Lite PDUMNV20HV Monitored PDU
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMNV20HV
Facebook
Product Description:
Tripp Lite PDUMNV20HV Monitored 208/230/240V 20A 10ft PDU Certifications: Tested to UL 60950-1 (USA, Canada), CE (International), Class A (Emissions), NOM (Mexico), RoHS compliant Input Voltage: 208V, 230V, 240V Input Connector(s): NEMA L6-20P (20A 208/240V), IEC320-C20 Output Frequency: 50/60Hz Output Connector(s): 20 C13, 4 C19 Operating Relative Humidity: Up to 95% (non-condensing) Dimensions: 64 x 2.2 x 4.75 Weight: 8.5 lbs.