Tripp Lite Monitored PDU with ATS 7.4K Watts 230V 2 IEC309 32A Blue Inputs 1U Rack Mount Power PDUMNH32HVAT
Item No.: 9SIA6ZP56T3189
Product Name: Tripp Lite Monitored PDU with ATS 7.4K Watts 230V 2 IEC309 32A Blue Inputs 1U Rack Mount Power PDUMNH32HVAT
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMNH32HVAT
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Monitored PDU with ATS, 7.4K Watts 230V, 2 IEC309 32A Blue Inputs, 1U Rack-Mount Power (PDUMNH32HVAT) Style: Horizontal Front Panel LEDs: Front panel LEDs confirm amp (A) / kilowatt (kW) / voltage (V) / frequency (Hz) and power factor (PF) reporting information; Additional set of LEDs indicate Source A and Source B inputs for preferred, available and in-use status Certifications: Tested to CE (IEC60950-1+A1,A2; Class A) Input Voltage: 200 - 240V Input Connector(s): IEC-309 32A BLUE (2P+E) Output Frequency: 50/60Hz Output Connector(s): IEC309 32A BLUE (2P+E) Operating Environment: -15 - 50 Celcius degree