Tripp Lite Switched PDU 30A 24 Outlets 20 C13 and 4 C19 208 240 V L6 30P 10 ft. Cord 0U Vertical Rack Mount Power TAA PDUMV30HVNET
Item No.: 9SIA6ZP3KE8585
Product Name: Tripp Lite Switched PDU 30A 24 Outlets 20 C13 and 4 C19 208 240 V L6 30P 10 ft. Cord 0U Vertical Rack Mount Power TAA PDUMV30HVNET
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMV30HVNET
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Switched PDU, 30A, 24 Outlets (20-C13 and 4-C19), 208 / 240 V, L6-30P, 10 ft. Cord, 0U Vertical Rack-Mount Power, TAA (PDUMV30HVNET) Style: Vertical Front Panel LEDs: 24 power availability LEDs confirm power off / on status for each built-in outlet Certifications: Tested to UL 60950-1 (USA, Canada), Class A (Emissions), NOM (Mexico), RoHS compliant, TAA Compliant ROHS: Yes Input Voltage: 208 V, 240 V Input Connector(s): NEMA L6-30P Output Frequency: 50/60Hz Output Connector(s): 20 C13, 4 C19