Tripp Lite Basic PDU 7.4 kW Single Phase 230V Outlets 10 x C13 IEC309 32A Blue 12 Feet Cord 1U Rack Mount PDUH32HV
Item No.: 9SIA8H53704431
Product Name: Tripp Lite Basic PDU 7.4 kW Single Phase 230V Outlets 10 x C13 IEC309 32A Blue 12 Feet Cord 1U Rack Mount PDUH32HV
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUH32HV
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Basic PDU, 7.4 kW Single-Phase 230V Outlets (10 x C13), IEC309 32A Blue, 12 Feet Cord, 1U Rack-Mount (PDUH32HV) Certifications: Tested to CE (EN 60950-1), CE Class A ROHS: Yes Input Voltage: 200 / 208 / 220 / 230 / 240V Input Connector(s): IEC-309 32A BLUE (2P+E) Output Frequency: 50/60Hz Overload Protection: Two 20A circuit breakers protect 5 outlets each Operating Relative Humidity: 5 - 95% Operating Elevation: 0 - 10000 Feet