Tripp Lite Metered PDU with ATS 15A 8 Outlets 5 15R 120V 2 5 15P 100 127 V Input 2 12 ft. Cords 1U Rack Mount Power TAA PDUMH15AT
Item No.: 9SIA91J43H9247
Product Name: Tripp Lite Metered PDU with ATS 15A 8 Outlets 5 15R 120V 2 5 15P 100 127 V Input 2 12 ft. Cords 1U Rack Mount Power TAA PDUMH15AT
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMH15AT
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Metered PDU with ATS, 15A, 8 Outlets (5-15R), 120V, 2 5-15P, 100 - 127 V Input, 2 12 ft. Cords, 1U Rack-Mount Power, TAA (PDUMH15AT) Style: Rackmount Front Panel LEDs: 8 front panel LEDs display power on / off status for each outlet, plus 2 additional LEDs to indicate input power status for primary and secondary inputs Certifications: Tested to UL 60950-1 (USA), CSA (Canada), Class A (Emissions), NOM (Mexico), RoHS compliant, TAA compliant ROHS: Yes Input Voltage: 100; 120; 127 V Input Connector(s): 2 NEMA 5-15P Output Frequency: 60 Hz Output Connector(s): (8) 5-15R