Tripp Lite Switched PDU 15A 8 Outlets 5 15R 120 V 5 15P 100 127 V Input 12 ft. Cord 1U Rack Mount Power PDUMH15NET2
Item No.: 9SIA1UH3715716
Product Name: Tripp Lite Switched PDU 15A 8 Outlets 5 15R 120 V 5 15P 100 127 V Input 12 ft. Cord 1U Rack Mount Power PDUMH15NET2
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMH15NET2
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Switched PDU, 15A, 8 Outlets (5-15R), 120 V, 5-15P, 100 - 127 V Input, 12 ft. Cord, 1U Rack-Mount Power (PDUMH15NET2) Front Panel LEDs: 8 LEDs display power on-off status for each output receptacle Certifications: Tested to UL 60950-1 (USA). CAN/CSA-C22.2 NO. 60950-1 (Canada), Class A Part 15 (Emissions), NOM (Mexico), RoHS compliant ROHS: Yes Input Voltage: 100; 120; 127 V Input Connector(s): NEMA 5-15P Output Frequency: 50/60Hz Output Connector(s): (8) 5-15R