Tripp Lite ATS Switched PDU 7.4kW Single Phase 230V Outlets 16 C13 2 C19 2 IEC309 32A Blue Cords 2U Rack Mount PDUMH32HVATNET
Item No.: 9SIA8H540F9890
Product Name: Tripp Lite ATS Switched PDU 7.4kW Single Phase 230V Outlets 16 C13 2 C19 2 IEC309 32A Blue Cords 2U Rack Mount PDUMH32HVATNET
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMH32HVATNET
Facebook
Product Description:
Tripp Lite ATS/Switched PDU, 7.4kW Single-Phase 230V Outlets (16 C13 & 2 C19), 2 IEC309 32A Blue Cords, 2U Rack-Mount (PDUMH32HVATNET) Style: Horizontal Rack Mounting Kit: 2U rackmount Front Panel LEDs: Front panel LEDs confirm amp / kilowatt / voltage reporting information Certifications: Tested to CE / IEC 60950-1, EN CLASS A (Emissions), NOM (Mexico) ROHS: RoHS Complaint, TAA Compliant Input Voltage: 200; 208; 220; 230; 240 Input Connector(s): (2) IEC-309 32A BLUE (2P+E) Output Frequency: 50/60Hz