Tripp Lite Monitored PDU with ATS 3.7 kW Single Phase 230 V IEC309 16A Blue Outlet 2 IEC309 16A Blue Inputs 1U Rack Mount Power PDUMNH16HVAT
Item No.: 9SIA62V55C2136
Product Name: Tripp Lite Monitored PDU with ATS 3.7 kW Single Phase 230 V IEC309 16A Blue Outlet 2 IEC309 16A Blue Inputs 1U Rack Mount Power PDUMNH16HVAT
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMNH16HVAT
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Monitored PDU with ATS, 3.7 kW Single-Phase 230 V, IEC309 16A Blue Outlet, 2 IEC309 16A Blue Inputs, 1U Rack-Mount Power (PDUMNH16HVAT) Style: Rackmount Input Voltage: 230V Features: Power Rating: 3.80 kVA Power Rating: 3.80 kVA Form Factor: Horizontal Rackmount Product Name: PDUMNH16HVAT 1-Outlet PDU Output Receptacles: 1 x IEC 60309 16A Blue (2P+E) Product Type: PDU Input Receptacles: IEC 60309 16A Blue (2P+E) Package Contents: PDUMNH16HVAT 1-Outlet PDU Rack-mounting Brackets Owner's Manual Weight: 17.36 lbs.