Tripp Lite Metered PDU 7.4kW Single Phase 230V Outlets 8 C19 and 40 C13 IEC 309 32A Blue Input 10 ft. Cord PDUMV32HV
Item No.: 9SIA7GS4V52482
Product Name: Tripp Lite Metered PDU 7.4kW Single Phase 230V Outlets 8 C19 and 40 C13 IEC 309 32A Blue Input 10 ft. Cord PDUMV32HV
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMV32HV
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Metered PDU, 7.4kW Single-Phase 230V Outlets (8 C19 and 40 C13), IEC-309 32A Blue Input, 10 ft. Cord (PDUMV32HV) Style: Vertical Certifications: Tested to CE EN 60950-1, CE Class A (Emissions) Input Voltage: 230V Input Connector(s): IEC-309 32A BLUE (2P+E) Output Frequency: 50/60Hz Output Connector(s): 40 x C13; 8 x C19 Overload Protection: Set of 2 20A breakers protect output Bank 1 and Bank 2 Operating Environment: 0 degrees - 50 degrees C