Tripp Lite Switched PDU 20A 24 Outlets 5 15 20R 120 V L5 20P 5 20P 10 ft. Cord 0U Vertical Rack Mount Power TAA PDUMV20NET
Item No.: 9SIA7092CH6677
Product Name: Tripp Lite Switched PDU 20A 24 Outlets 5 15 20R 120 V L5 20P 5 20P 10 ft. Cord 0U Vertical Rack Mount Power TAA PDUMV20NET
Brand: Tripp Lite | UPC: PDUMV20NET
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Tripp Lite Switched PDU, 20A, 24 Outlets (5-15/20R), 120 V, L5-20P/5-20P, 10 ft. Cord, 0U Vertical Rack-Mount Power, TAA (PDUMV20NET) Style: Vertical Remote Management Protocol: SNMP Front Panel LEDs: 24 power availability LEDs confirm power off/on status for each built-in outlet Certifications: Tested to UL 60950-1 (USA, Canada), Class A (Emissions), NOM (Mexico), RoHS compliant, TAA Compliant ROHS: Yes Input Voltage: 100; 120; 127 V Regulatory Derated Input Current: 16A Input Connector(s): NEMA 5-20P; NEMA L5-20P