Epson C31C283A8911 TM U675 Impact Multifunction Receipt Printer
Item No.: 9SIA25V3UB2695
Product Name: Epson C31C283A8911 TM U675 Impact Multifunction Receipt Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C283A8911
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C283A8911 TM-U675 Impact Multifunction Receipt Printer Color: Dark Gray Memory: 4 KB Reliability MCBF: 37,000,000 lines Media Type: Receipt Media sizes supported: Paper Dimensions: Receipt or Journal: 82.5 +/- 0.5 × diameter 83 mm (3.25 +/- 0.02 x diameter 3.27) Slip: 70 to 148 x 150 to 210 mm (W × L) (2.76 to 5.83 x 5.91 to 8.27) Validation: 148 to 150 x 70 to 210 mm (W × L) (5.83 to 5.91 x 2.76 to 8.27) Paper Thickness: Receipts or Journal: 0.06 to 0.085 mm / sheet (0.0024 to 0.0033) (Total thickness: 0.2 mm (0.0079) or less) Slip: 0.09 to 0.2 mm / sheet (0.0035 to 0.0079) (Total thickness: 0.09 to 0.31 mm (0.0035 to 0.0122)) Interface: Serial Power Supply: 24 V DC