EPSON TM U675 C31C283A8791 Multifunction Printer
Item No.: 9SIA25V3UB2696
Product Name: EPSON TM U675 C31C283A8791 Multifunction Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C283A8791
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C283A8791 TM-U675 Series Multifunction POS Printer Color: Dark Gray Fonts Included: Column capacity Receipt: 37 / 50 columns, Slip / Validation: 45 / 60 columns Character size: 1.56 × 3.1 mm (W × H) / 1.24 × 3.1 mm (W × H) Character set: 95 Alphanumeric, 37 International, 128 × 11 Graphic characters Cutter: Auto-Cutter Media sizes supported: Paper Dimensions: Receipt or Journal: 82.5 +/- 0.5 x diameter 83 mm (3.25 +/- 0.02 x diameter 3.27) Slip: 70 to 148 x 150 to 210 mm (W x L) (2.76 to 5.83 x 5.91 to 8.27) Validation: 148 to 150 x 70 to 210 mm (W x L) (5.83 to 5.91 x 2.76 to 8.27) Paper Dimensions Receipts or Journal: 0.06 to 0.085 mm / sheet (0.0024 to 0.0033) (Total thickness: 0.2 mm / 0.0079 or less) Slip: 0.09 to 0.2 mm / sheet (0.0035 to 0.0079) (Total thickness: 0.09 to 0.31 mm / 0.0035 to 0.0122) Interface: USB Dimensions: 7.3 x 11.7...