EPSON TM U675 C31C283A8771 Slip Validation Printer
Item No.: 9SIA7092CS6440
Product Name: EPSON TM U675 C31C283A8771 Slip Validation Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C283A8771
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C283A8771 TM-U675 Series Multifunction POS Printer Color: Dark Gray Media sizes supported: Paper Dimensions: Receipt or Journal: 82.5 ± 0.5 × diameter 83 mm {3.25 ± 0.02 × diameter 3.27} Slip: 70 to 148 × 150 to 210 mm (W × L) {2.76 to 5.83 × 5.91 to 8.27} Validation: 148 to 150 × 70 to 210 mm (W × L) {5.83 to 5.91 × 2.76 to 8.27} Paper Thickness: Receipts or Journal: 0.06 to 0.085 mm / sheet {0.0024 to 0.0033} (Total thickness: 0.2 mm {0.0079} or less) Slip: 0.09 to 0.2 mm / sheet {0.0035 to 0.0079} (Total thickness: 0.09 to 0.31 mm {0.0035 to 0.0122}) Interface: USB Dimensions: 7.3 x 11.7 x 7.7 Weight: 10.6 lbs.