Epson C31C514A8151 TM U220 POS Impact Receipt Printer
Item No.: 9SIA25V4301256
Product Name: Epson C31C514A8151 TM U220 POS Impact Receipt Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C514A8151
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C514A8151 TM-U220 POS Impact Receipt Printer Color: Gray Fonts Included: Font: 7 x 9 / 9 x 9 Column capacity (columns): 40 / 42 or 33 / 35 Character size: 1.2 mm x 3.1 mm / 1.6 mm x 3.1 mm Character set: 95 Alphanumeric, 37 International, 128 x 12 Graphic Cutter: Auto-Cutter Media sizes supported: Paper dimensions: 57.5 ± 0.5 mm, 69.5 ± 0.5 mm, 76 ± 0.5mm (W), x dia. 83.0 Paper thickness: 0.06 to 0.085 mm Interface: 9-pin Serial Power Supply: Included Dimensions: 5.50 x 6.30 x 9.80 Weight: 5.51 lbs.