Epson C31C516153 TM U220 POS Impact Receipt Printer
Item No.: 9SIV0Z45DR4168
Product Name: Epson C31C516153 TM U220 POS Impact Receipt Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C516153
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C516153 TM-U220 POS Impact Receipt Printer Color: Gray Fonts Included: Font: 7 x 9 / 9 x 9 Column capacity (columns): 40 / 42 or 33 / 35 Character size: 1.2 mm x 3.1 mm / 1.6 mm x 3.1 mm Character set: 95 Alphanumeric, 37 International, 128 x 12 Graphic Cutter: Auto-Cutter Media Type: Receipt Media sizes supported: Paper dimensions: 57.5 ± 0.5 mm, 69.5 ± 0.5 mm, 76 ± 0.5 mm (W), x 83.0 mm Paper thickness: 0.06 mm to 0.085 mm Interface: Parallel Power Supply: Included Dimensions: 6.20 x 6.30 x 11.26