Epson C31C283A8921 TM U675 Series Multifunction POS Printer
Item No.: 9SIV03H3UK7161
Product Name: Epson C31C283A8921 TM U675 Series Multifunction POS Printer
Brand: Epson America | UPC: C31C283A8921
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Epson C31C283A8921 TM-U675 Series Multifunction POS Printer Color: Dark Gray Memory: 4 KB Fonts Included: Print Font: 5 x 9 / 7 x 9 Column capacity: Receipt: 37 / 50 columns, Slip / Validation: 45 / 60 columns Character size: 1.56 x 3.10 mm (W x H) / 1.24 x 3.10 mm (W x H) {0.061 x 0.122 / 0.049 x 0.122} Character set: 95 Alphanumeric, 37 International, 128 x 11 Graphic characters Media Type: Receipt Paper Media sizes supported: Paper Dimensions: Receipt or Journal: 82.5 ± 0.5 x diameter 83 mm {3.25 ± 0.02 x diameter 3.27} Slip: 70 to 148 x 150 to 210 mm (W x L) {2.76 to 5.83 x 5.91 to 8.27} Validation: 148 to 150 x 70 to 210 mm (W x L) {5.83 to 5.91 x 2.76 to 8.27} Paper Thickness: Receipts or Journal: 0.06 to 0.085 mm / sheet {0.0024 to 0.0033} (Total thickness: 0.2 mm {0.0079} or less) Slip: 0.09 to 0.2 mm / sheet {0.0035 to 0.0079} (Total thickness: 0....