Intel 750 Series 2.5 1.2TB PCI Express 3.0 x4 MLC Internal Solid State Drive SSD SSDPE2MW012T4X1
Item No.: 9SIACVB58P6179
Brand: Intel | UPC: SSDPE2MW012T4X1
Condition: New
Share this:
Facebook
Product Description:
Intel 750 Series 2.5 1.2TB PCI-Express 3.0 x4 MLC Internal Solid State Drive (SSD) SSDPE2MW012T4X1 Max Sequential Read: Up to 2500 MBps Max Sequential Write: Up to 1200 MBps 4KB Random Read: Up to 460,000 IOPS 4KB Random Write: Up to 290,000 IOPS Power Consumption (Active): Read: 9W Write: 12W Power Consumption (Idle): 4W Used For: Consumer MTBF: 1,200,000 hours