Item No.: N82E16835186156
Brand: ARCTIC COOLING | UPC: ACACC00025A
Product Description:
ARCTIC COOLING ACACC00025A Fluid Dynamic VGA Cooler, A Multi-compatible Air/Liquid Cooler for Graphic Card -GTX 780 Series: Hybrid III-120 Compatibility: Nvidia GeForce: GTX 980 Ti, Titan X GTX 980 GTX 780, 780Ti, Titan, Titan Black GTX 770 GTX 970, 960, 760, 680, 670, 660 (Ti), 650 Ti boost, 580, 570, 560 (Ti, SE), 550 Ti, 480, 470, 465, 460 (SE), GTS 450 AMD Radeon: R9 290(X) R9 280(X), HD 7970 (GHz), 7950 (Boost) R9 390(X), 380(X), 370X, 285, 270(X), R7 370, 265, HD 7870(XT, GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 3870, 3850, 3690 RPM: 80 mm (600 - 2000 RPM with PWM control) Noise Level: 0.3 Sone Heatsink Material: Aluminum Fan Dimensions: 80.00 x 80.00 x 15.00mm 120.00 x 120.00 x 25.00mm